سفارش تبلیغ
صبا ویژن
کربلایی دیگر
منوی اصلی
مطالب پیشین
کارنامه عملیات ها
جنگ دفاع مقدس
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز : 20
  • بازدید دیروز : 84
  • کل بازدید : 80138
  • تعداد کل یاد داشت ها : 333
  • آخرین بازدید : 98/7/30    ساعت : 4:25 ص
جمعه 91/9/17 5:14 ع

زمانه عجیبیست...

 

زمانه عجیبیست!برخی مردمان امام گذشته را عاشقند ،نه امام حاضر را...

می دانی چرا؟

امام گذشته را هر گونه که می خواهند تفسیر میکنند ولی امام حاضرراباید فرمان ببرند

و کوفیان عاشورا را این گونه رقم زدند...

 

 


 

You are subscribed to email updates from ? مقر افسران جنگ سایبری ?
To stop receiving these emails, you may unsubscribe now. Email delivery powered by Google Google Inc., 20 West Kinzie, Chicago IL USA 60610

      
      
پنج شنبه 91/9/9 11:56 ص

بیا ای نور چشمانم *بیا ای بهتر از جانم*بیا

ای ماه کنعانم*** بیا ای صاحب عصر وزمانم

شر منده ی روی امام زمان شده ایم

شرمنده ی روی امام دو جهان شده ایم

امروز که دیگر بی دینی عاشقی است

مانند جیفه ای بی روح و جان شده ایم

آنقدر با ماهواره گفتند رهبرتان عرب است

که دیگر به ولای علی بی ایمان شده ایم

تا یادمان برود حرف های پیر خمین

دیگر شکننده ی عهد وپیمان شده ایم

آنقدر تمدن ضمیر ما را بردند

که از بی تمدنی دگر بی امان شده ای

آنقدر گرم شور هییت شده ایم

که در هییت هم آواز خوان دشمنان شده ایم

پایمال کردن خون شهید گشته هنر

که بیشتر مان از این هنر مندان شده ایم

 

شاعر:عادل چراغیان

      
سفر‌های استانی رهبر انقلاب یک رخداد رسانه‌ای است که بدون بازتاب صحیح،
کارکرد سیاسی-اجتماعی خود را تا حدی از دست خواهد داد. بنا بر فرض مذکور،
رعایت برخی اصول و قواعد در بازتاب رسانه‌ای سفر و
جریان‌سازی‌های رسانه‌ای حول آن بسیار مهم‌ می‌نماید.
اهمیت این موضوع هنگامی بیشتر می‌شود که استراتژی تبلیغاتی دشمنان انقلاب
در قبال اکثر اخبار مربوط به رهبر انقلاب، بر مدار دو محور اصلی «بایکوت» و
«انحراف اذهان» است.
همچنین زمانی که این دو خط اساسی به دلیل امکان‌ناپذیری نادیده‌گرفتن بیانات رهبر انقلاب
قابلیت خود را از دست دهند، خط تبلیغاتی دشمنان به سمت استراتژی سوم،
یعنی «جابه‌جایی اصلی و فرعی» بیانات ایشان گرایش پیدا خواهد کرد.

یکی از تاکتیک‌های رسانه‌ای دشمن و جناح‌های مغرض و نیز نقاط ضعف برخی علاقه‌مندان، اهمیت دادن بیش از حد به موضوعات فرعی بیانات ایشان از یک طرف و بایکوت و کم‌اهمیت جلوه‌دادن موضوعات اصلی بیانات ایشان از طرف دیگر است. برای نمونه می‌توان از عملکرد رسانه‌های دشمن در شانزدهمین اجلاس سران عدم تعهد یاد کرد. در این اجلاس به دلیل اهمیت اجلاس و گستردگی شرکت‌کنندگان آن، عملاً بایکوت کلیت رخداد امکان‌پذیر نبود، اما نسبت به بیانات رهبر انقلاب، در رسانه‌های دشمن هر دو خط انحراف اذهان و اصلی کردن موضوعات فرعی مشاهده شد. به این ترتیب که خط انحرافی تبلیغات را با مواضع دبیرکل سازمان ملل پیش از سفر به تهران درباره‌ی برنامه هسته‌ای ایران و موضوع سوریه آغاز کردند و سپس با بزرگ‌نمایی مواضع رئیس‌جمهور مصر درباره‌ی سوریه سعی در تکمیل آن نمودند.

اما خط تبدیل موضوعات فرعی به اصلی نیز از آن‌جا که سخنان رهبر انقلاب به‌طور زنده به سراسر دنیا مخابره می‌شد، به‌جد دنبال شد و این بار موضوع «انرژی هسته‌ای» در بیانات ایشان را تعمداً به عنوان موضوع اصلی سخنان ایشان قلمداد کردند. این در حالی بود که شاید موضوعاتی همچون «تغییر ساختار شورای امنیت»، «احیای جنبش عدم تعهد» و «راهکار نظام اسلامی برای حل مسأله‌ی فلسطین» اگر نگوییم بیشتر، کم‌اهمیت‌تر از مسأله‌ی هسته‌ای نبودند.

نمونه‌ی دیگری از پُررنگ کردن محورهای فرعی بیانات رهبر انقلاب را در موضوع «میکروب‌های سیاسی» مشاهده کردیم که ایشان در سفر قم مطرح کردند و بلافاصله رسانه‌های حامی فتنه‌گران سال 1388 آن را به سوژه‌ی اصلی تبدیل ساختند.

در این‌گونه موارد -یعنی جابه‌جایی اصلی و فرعی بیانات- بی‌دقتی شخصیت‌ها و رسانه‌های خودی و حتی مواضع برخی جریانات مغرض داخلی نیز گاهی زمینه‌های لازم را برای دشمنان نظام مهیا می‌سازد. نمونه‌ی این بدفهمی را در سفر کرمانشاه و واکنش‌ها نسبت به بیانات رهبری در جمع دانشجویان دیدیم. در این دیدار رهبر انقلاب در ذیل بحث «پیری و جوانی نظام اسلامی» که خود نیز فرع بر موضوع «بازخوانی هویت نظام اسلامی» بود، به مسأله‌ی «امکان تغییر سازوکارها و سیاست‌ها همراه با حفظ آرمان‌ها» اشاره کردند و در این باره مثال‌هایی زدند. در حالی‌که مثال‌های ایشان عبارت بودند از «تغییر در سیاست‌های اصل 44، امکان‌پذیری تغییر در ساختار نظام از ریاستی به پارلمانی و تغییر سیاست‌های دیپلماسی»، اما در این میان به دلیل شرایط سیاسی داخلی و جبهه‌گیری‌های سیاسی، تنها موضوع «تغییر ساختار نظام از ریاستی به پارلمانی» بود که در صدر اخبار قرار گرفت و گمانه‌زنی‌ها تا آن‌جا پیش رفت که برخی حتی از تشکیل جلسات بررسی تغییر نظام در دفتر رهبری خبر دادند! که با تکذیبیه‌ی این دفتر مواجه شد. این در حالی بود که علاوه بر فرعی بودن موضوع فوق -همان‌گونه که در سلسله‌مراتب بحث مشاهده نمودید- رهبر انقلاب با دو قید زیر به مسأله پرداختند: «تا الان هم شیوه‌ى بسیار خوب و تجربه‌شده‌اى است» و «احتمالاً در آینده‌هاى نزدیک، چنین چیزى پیش نمى‌آید» و نشان دادند که این موضوع صرفاً از باب مثال مطرح می‌شود. متأسفانه حساسیت‌ها، علاقمندی‌ها و سلایق رسانه‌ها و جناح‌های سیاسی می‌تواند تا بدان‌جا پیش رود که تصریحاتی با این وضوح را در بیانات رهبر انقلاب نادیده گرفته و موضوعات مورد علاقه‌ی خود را به عنوان مسائل اساسی مطرح شده توسط رهبر انقلاب قلمداد کند.

بنابر آن‌چه تاکنون گفتیم، در سفرهای استانی رهبر انقلاب که فرصت‌های تبلیغی و گفتمانی بی‌بدیلی را در اختیار انقلاب اسلامی قرار می‌دهد، مراقبت از عدم انحراف فضای تبلیغی و گفتمانی جامعه اهمیتی دوچندان می‌یابد.

چاره چیست؟
در جریان‌سازی رسانه‌ای بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید به هر موضوعی با توجه به اصلی-فرعی معین شده توسط خود ایشان پرداخت. تلاش ما نیز بیشتر باید در جهت تبدیل کردن موضوع اصلی مطرح‌شده توسط ایشان به یک گفتمان غالب باشد.

توضیح این‌که تمامی سفرهای استانی رهبر انقلاب دارای یک یا چند موضوع گفتنمانی محوری است که تمامی مطالب مطرح‌شده در سفر نسبت به آن موضوع در درجه‌ی اهمیت پایین‌تری قرار می‌گیرند. نمونه‌ی موضوعات گفتمانی رهبر انقلاب در سفرهای اخیر را در شکل زیر ملاحظه می‌نمایید.

یکی از بهترین خدماتی که فعالان رسانه‌ای می‌توانند به مخاطبین خود ارائه دهند، معرفی موضوعات اصلی سفرهای رهبری است. برای تشخیص موضوعات محوری سفر نیز می‌توان به محوریت دیدار مردمی و دیدار با جوانان و دانشجویان در سفرها توجه نمود. موضوع محوری سفر معمولاً در این دو دیدار مطرح می‌شود و بنابراین توجه به محتوای این دو دیدار و مطالعه‌ی دقیق آن‌ها بسیار حائز اهمیت است.

از نکات ظریف هم غافل نشویم
یکی از آسیب‌های دیگر می‌تواند بی‌توجهی به تذکرات حاشیه‌ای رهبر انقلاب در لابه‌لای بیانات باشد. ایشان گاهی نکاتی دربسته و اجمالی اما معطوف به مسائل مهم اجتماعی و سیاسی را مطرح می‌کنند. از این دست موارد می‌توان به اشاره‌ی ایشان به «رله کردن سیاست‌های آمریکا توسط سارکوزی» ، «برخورد صحیح با جوانان انقلابی» و آخرین نمونه‌ها از این تذکرات حاشیه‌ای‌ رهبر انقلاب را در بیانات ایشان در جمع مردم بجنورد درباره‌ی «سیاست تحدید نسل» و همچنین تذکر چندباره نسبت به «تعابیر غلو آمیز» در دیدار با فرهنگیان و اساتید استان خراسان شمالی مشاهده کردیم. تذکراتی که نه باید آن‌ها را نادیده انگاشت و نه باید آن‌ها را آن‌قدر در صدر اخبار رسانه‌ای قرار داد که بیانات مهم ایشان درباره‌ی «پیشرفت ملت ایران با الگوی اسلامی» که در هر دو دیدار مورد تأکید قرار گرفت فراموش شود.

محمد مهدی سالاری

      
موضوع: صبر و بصیرت -

 

«هرکس بگوید اطاعت از امام غیر از اطاعت از خامنه ای است در خط آمریکاست»
«ما تابع رهبری هستیم ما پشت سر رهبری هستیم ما باید با تمام وجود از رهبری دفاع کنیم و می کنیم»
«رهبری که همچون کوه مقابل آمریکا ایستاده است و چون کوه جلوی استکبار ایستاده است»
«ما هیچ فرقی بین رهبری امام خمینی و رهبری اقای خامنه ای نمی گذاریم»

مرحوم سید احمد خمینی

      


پیامهای عمومی ارسال شده

+ السلام ای ماه پنهان پشت استهلال ما ما به دنبال تو می گردیم و تو دنبال ما ماه پیدا، ماه پنهان، ماه روشن، ماه گم رویت این ماه یعنی نامه ی اعمال ما ما به استقبال ماه از خویش تا بیرون زدیم ماه با پای خودش آمد به استقبال ما

+ از امروز مرا با عادل چراغیان بشناسید

+ یکی به من بگه که چطور متنام رو پر رنگ کنم؟ که از وبلاگ میفرستم.

+ کاش میشد که دلم از قفس آزاد کنم به ثوابی دل ارباب خودم شاد کنم کاش میشد که زغم آه برآرم هر دم سینه را از بغض غم هایم پر از باد کنم کاش میشد روی قلبم بگذارم دندان کاش میشد که به جای داد بیداد کنم کاش میشد که بگویم که نیا مولایم که حجاب بی حجابان همه بر باد کنم

+ باز هم بامن سخن میگوید :بنویس...گرچه دوست ندارم ولی ناگزیرم بگویم: آقا نیا....حتما میگویید چرا؟ چون هنوز در خیابان همه از یاد برده اند که : تن آدمی شریف است به جان آدمیت نه همین لباس زیباست نشان آدمیت. بیایید کمی آدم شویم...+ ما همان نسل جوانیم که ثابت کردیم در ره عشق جگر دارتر از صد مردیم هر زمان شور خمینی به سر افتد مارا دور سید علی خامنه ای میگردیم

+ خدا خوشش میاد من غصه امام زمان را بخورم اونوقت شما تصاویر بد بذارید تو پیام رسان؟؟؟؟

+ ما همان هایی هستیم که روزی میگفتیم همیشه رزمنده میمانیم اما امروز میبینیم کمی زیاد از حد دروغ گفته ایمhttp://www.ido.ir/myhtml/news/1391/m07/139107307351.jpg

+ ممنون حاج آقا که سر زدید وبا نطرتون مستفیذمون کردید بازم سربزنید .